Francouzský buldoček má navzdory své relativně malé velikosti a roztomilému vzhledu původ v silných a mohutných psech, kteří jsou bojovníky a lovci a dokáží se postavit samotným divokým šelmám.

Vyžaduje zvláštní pozornost a zodpovědnost svého majitele, protože je to mrštné zvíře, které vyžaduje časté procházky, ale zároveň je velmi citlivé na změny počasí.

Vzhled štěněte francouzského buldočka

Při koupi je velmi důležité ujistit se, že je štěně naprosto zdravé, o čemž nepochybně svědčí jeho vzhled. Zdravý pes má lesklou srst, malé množství tuku na břiše, ale břicho by mělo být pevné, měkké a ne oteklé, a kůže by měla být čistá, bez zarudnutí nebo vyrážek neznámého původu.

Zbarvení francouzských buldočků může být skvrnité, což vzniklo smíšením psů s tygří a jelení barvou srsti, stejně jako jelení, tedy s převahou odstínů červené, a tygří. S přibývajícím věkem se barva psa zesvětluje. Rty a nos štěněte by měly být vždy černé.

Fyzický stav štěněte

Při výběru štěně francouzský buldoček je třeba vzít v úvahu řadu faktorů, které ovlivňují jeho fyzický vývoj. Fyzický vývoj dítěte by měl odpovídat jeho věku, to znamená, že by mělo mít tělesnou hmotnost, počet zubů a objem hrudníku, které jsou předepsány v normách plemene.

Při výběru štěněte francouzského buldoka pro výstavní kariéru je třeba věnovat pozornost skusu, který by měl být správný, tedy řezáky horní čelisti by měly být umístěny za řezáky čelisti dolní.

Věnujte pozornost tlapkám svého psa, které by měly být rovné a silné, a jeho pohyby by měly být koordinované a ne strnulé.

Když přesně víte, co vám plemeno nabízí, je výběr a posouzení vašich možností mnohem snazší, nebuďte líní si prostudovat popis toho, jak pes roste, co je potřeba k jeho chovu a výchově.

Francouzský buldoček je samozřejmě skvělý pes, takže stojí za to se na toto plemeno podívat blíže.