Bazén je jistý lákadlem pro všechny, kdo mají rádi vodní radovánky a letním obdobím pomáhají osvěžit. Veřejná koupaliště jsou na mnoha místech doslova přeplněná a tak se lidé stále častěji přikládají k realizaci vlastního zahradního bazénu. Aby vše bylo ale podle pravidel a hlav podle požadavků majitele bazénu, je třeba také udržovat bazén v čistotě. Pořídit si tak lze různé zakrytování bazénu a to nejen pevné, pojezdové, ale i plachtové. Plachty na bazén se tak významně doplňují každého zahradního bazénu.
Plachty na bazén

Pokud máte bazén a budete ho chtít mít krásně čistý, jistě nesmí chybět plachta na bazén.

Co může člověk očekávat od některých plachet

Především je to skvělý pomocník, protože v případě nepříznivého počasí , ale i přes noc může bazén zakrýt a nehrozí, že by do vody napadly nečistoty z okolí. Majitel bazénu tak nemusí každý den chodit se sítkem v ruce a čistit vodu od napadeného seznamu, hmyzu nebo větviček. Tyto plachty ale mají i jiné výhody a jsou velmi oblíbené zejména pro vaši životnost, která se odhaduje až na 15 let a jsou také v zásadě bezúdržbové. Plachty na bazén jsou vyráběny z pevného a odolného materiálu, jsou po okrajích opatřeny napínacími gumami, ale také jinak stahovány, které mohou být uchyceny na kotvící kolíky v zemi. Možností je mnoho a záleží na požadavcích zákazníka a samozřejmě na nabídku služeb odborné firmy.

Jaké výhody tyto plachty mají

Mezi největší výhody plachty na bazén je její nízká pořizovací cena. V porovnání například z pevným zakrytím je to opravdu přijatelné a majitel zahradního bazénu si tak může použít finanční prostředky jinde. Další výhodná je snadná manipulace a údržba plachty. Navíc je možné si pořídit i plachtu solární nebo zimní, ale všechny mají nějaký princip a k udržení čisté vody.

Solární plachta na bazén

Solární plachty jsou výhodné, protože pomáhají ohřevu vody. Bublinkové plachy fungují v zásadě jako lupy, přitahují sluneční paprsky a tým se voda může ohřát o nějaký ten stupeň. Plachty na slunci nekřehnou a nepraskají, musejí vždy obsahovat jednu přísadu proti UV záření. Je třeba vyvrátit také mýtus, který říká, že nejlepší je černá solární plachta. Není to tak docela pravda. Pro správný ohřev vody pomocí solárních plachet je třeba pustit slunce skrz plachtu. Měla být proto průhledná, aby se sluneční paprsky dostaly až na dno. Takové solární plachty na bazén mohou využívat finance, které by musely vynaložit na ohřev vody pomocí elektrického zařízení.

Krycí plachty na bazén

Jsou ještě rozšířené a lze je použít nejen pro nadzemní bazény, ale také pro zapuštěné v zemi. Určitě použijte vodu v bazénu odpařuje pomaleji a není tolik nutná bazénová chemie, určuje se vniknutí nečistot z okolí.

Zimní plachty

Tyto plachty jsou vyrobeny z pevného materiálu, který je odolný proti mrazu a nízkým teplotám v zimě. Vezměte musejí odolat sněhové nadílce, a proto jsou různé vyztužené ocelovými lanky nebo jiné výztužemi, které mohou způsobit pádu třeba do prázdného bazénu, který se v zimě jistě nenapouští.